“TME Rahatsızlıkları ve Çözüm Yolları” Uygulamalı Kurs

Sıradaki içerik:

“TME Rahatsızlıkları ve Çözüm Yolları” Uygulamalı Kurs

2016 Yılı İlk Ataması Ne Zaman Olacak?

avatar

Dt. Merve Hakan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bilindiği üzere geçtiğimiz pazartesi günü 2015 yılı son ataması olan 4. Açıktan Atama Kurası sonuçları açıklanmıştı. Bir çok dişhekimimiz bizlere 2016 yılının ilk atamasının ne zaman yapılacağını mail yoluyla sormaktadır. Bizler de derlediğimiz bilgiler ile atama süreçlerinden sizlere bahsetmek istedik.

Daha Önceki Yıllar Nasıl Olmuştu?

2013 yılında iki kez atama yapılmıştı fakat 2013 yılı son ataması ekim ayı içerisinde sonuçlandığı için 2014 yılı ilk ataması şubat ayında sonuçlanmıştı. 2014 yılındaki atamalar incelendiğinde ise 4 atama olduğunu ve bu atamaların periyodik olarak devam ettiğini görmekteyiz. 2015 yılı ilk ataması ise Nisan ayında sonuçlanmış, son ataması ise kasım ayı sonunda açıklanmıştı. Atama periyotları incelendiğinde düzenli periyotlarda atamaların yapıldığı görülmektedir. 

2016 Yılı Nasıl Olacak?

2016 yılı için aldığımız duyumlar ve yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Ocak ayı ortalarında ilan metninin yayınlanması, Şubat ayı ortalarında ise atamanın sonuçlanması beklenmektedir. Fakat bu süreç Sağlık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasındaki personel (diş hekimi) alımı kararlarının zamanlamasına bağlı olarak 1-2 hafta gecikebilir.

İnternet sitemizden tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli