Koruyucu Ağız-Diş Sağlığı Bilimsel Araştırmaları Teşvik Ödülleri

Sıradaki içerik:

Koruyucu Ağız-Diş Sağlığı Bilimsel Araştırmaları Teşvik Ödülleri

Dişhekimine Bir Darp Vakası Daha!

avatar

Dt. Merve Hakan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi çalışanları ve Eskişehir Sağlık Sen üyeleri, hastanede görevli diş hekimi İ.Ü’nün darp edilmesini protesto etti.

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önünde grup adına yaptığı açıklamada, tüm uyarılara ve yasal düzenlemelere rağmen şiddetin önüne geçilemediğini ve her geçen gün şiddet olaylarının arttığını söyledi.

İnsanların sağlığını emanet ettiği sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti anlayamadıklarını anlatan Köksal, “Dün Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde görevli üyemiz diş hekimi İ.Ü arkadaşımız darp edildi. Darp eden kişi ‘ben muayene olmaya gelmedim, rapor almaya geldim’ diyerek illegal rapor almaya çalışmış ve yasal olmayan isteği gerçekleşmeyince zorbalığa başvurdu” diye konuştu.

Darp eden kişinin Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESTRAM işletmesinde vatman olarak çalıştığını ifade eden Köksal, şunları kaydetti:

“Darp eden kişinin halka hizmet noktasında sorumluluk sahibi olması durumun vahametini daha da arttırmaktadır. Bu kişinin vatandaşa hizmet noktasında hiç bir şey olmamış gibi görevine devam etmesi kabul edilemez. Bu konuda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i göreve çağırıyoruz. Görüyoruz ki şiddet uygulayanın eğitimli veya eğitimsiz olması kriter değildir. Şiddet hiçbir zaman hak arama yolu değildir, hiçbir zaman da olmamalıdır.”

Sloganlar atan grup üyeleri, açıklamanın ardından dağıldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli