Diş Gıcırdatanlara Dr. Bejin Muhit’ten Tavsiyeler

Sıradaki içerik:

Diş Gıcırdatanlara Dr. Bejin Muhit’ten Tavsiyeler

Kimler Özel Hastane’de Muayene Olamayacak?

avatar

Dt. Merve Hakan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin Doğu Marmara Bölge Temsilcileri basın mensupları ile bir araya geldi. İzmit Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan Medya Evi’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğe Özel Konak HastanesiYönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Dal, Kocaeli Tıp MerkeziYönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı, Körfez Marmara Polikliniği İdari Müdür Esener Maçil, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ve basın mensupları katıldı.

İZMİT CAZİBE MERKEZİ OLMALI

Toplantıda konuşan Bünyamin Dal Özel hastanelerin başındaözel olmasına rağmen tam bir kamu hastaneleri hizmetiverdiklerini söyleyerek, “Son çıkan yasalarla tamamendevletin çerçevesinde sınırlanmış durumdayız. Ülkemiz Dünyasıralamasında 17. sırada olmasına rağmen sağlıkta özelhastanelerin de katkılarıyla 5. sıradadır. İlimiz, sağlıksıralamada İstanbul’dan sonra ikinci ildir. İzmit’te yaşayan hangi kurumda çalışıyorsa çalışılsın İzmit gönüllüsü olarak hareket edersek, İzmit sağlıkta Dünya’nın cazibe merkezi olması içten bile değil. Bu kenti Türkiye’ye ve Dünya’ya pazarlamalıyız, herkesin bakış açısının bu olduğu yürekten inanıyorum.Ayrıca, İzmit’in sağlık turizminin Dünya’da tanıtılması için Pegasus ve başka bir firma ile anlaşma sağladık ve çalışmalara başladık” dedi.

30 SANİYEDE AVUÇ İÇİ TARAMASI

Biyometrik bir diğer adıyla avuç içi tarama mecburiyetiyle ilgili de bilgi veren Dal, “Bu konu kamuoyu tarafından yanlış anlaşıldı. 12 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler hariç herkesin avuç içi taraması yaptırması gerekiyor. Bu avuç içi taramasının bir an önce yapılması gerekiyor. Bu işlem sadece 30 saniyelik bir iştir. Bu taramayı bu senenin sonuna kadar yapma mecburiyeti yoktur, ancak bu tarama olmadan özelhastanelerde tedavi yapılamayacaktır. Avuç içi tarama istediğiniz her zaman özel hastanelerde yapılmaktadır. Bu taramayı bir kez yapıldığında avuç içi tarama olan tüm özel hastanelerde geçerlidir.Tarama tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır. 12 yaş altı ve 65 yaş üstü ya da acil olan hastalarda avuç içi tarama aranmamaktadır. Bu taramanın ardından sağlıkta kimlik kullanılmamaktadır. 30 Aralık2013 tarihine kadar avuç izi alınmayan kişiler özel hastanelerde tedavi olamayacak” ifadelerine yer verdi.

*Kaynak: Haber3

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli