Kadınlara Göre En Çekici Meslekler

Sıradaki içerik:

Kadınlara Göre En Çekici Meslekler

Sağlık Bakanlığı Yeni Teşkilat Yapısı 15 Gün İçerisinde Mecliste Olacak

avatar

Dt. Merve Hakan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden teşkilat yasası değiştirilmesi planlanıyor. Yeni teşkilat yasası nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığı üst düzey bürokratları, illerin sağlık yöneticileri ile birlikte bugün, yarın ve pazar günü  Antalya’da değerlendirme toplantısı yapacaklar. Toplantıya 81 ilin sağlık yöneticileri olan il sağlık, halk sağlığı ve genel sekreterleri de katılıyor.  Toplantıda il yöneticileri ile detaylar paylaşılacak.

Aynı zamanda Sağlık Sen’de Antalya’da Başkanlar Kurulu Toplantısı yapmaktadır. Sağlık Sen ve Bakanlık üst düzey yetkilileri bir toplantı yaptı ve yeni yapılanma konuları konuşuldu.

Yapılanma ile ilgili detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Planlar arasında Halk Sağlığı Müdürlüklerinin, Halk Sağlığı Genel Sekreterliği’ne dönüşmesi bulunmakta. Ayrıca 122 Acil Sağlık Hizmetleri 1. Basamak Sağlık Hizmeti olarak değerlendirildiği için Halk Sağlığı Genel Sekreterliklerine bağlanacak. İl Sağlık Müdürü illerin çatı yöneticisi olacak ve diğer tüm yöneticiler İl Sağlık Müdürlerine bağlanacak.

İl Sağlık Müdürlüklerinin sadece denetleyici ve düzenleyici şubeleri olacak, icracı şubeleri bulunmayacak. İllerdeki 1. Basamak Sağlık Hizmetleri Halk Sağlığı Genel Sekreterliği tarafından, 2. Basamak Sağlık Hizmetleri ise Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından düzenlenecek.

Konu ile ilgili detaylar gün yüzüne çıktıkça sizlerle paylaşacağız. Ayrıca konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp GÜMÜŞ yeni teşkilat yasasının 15 güne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderileceğini söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli