20 Yaş Dişi Ağrısı Zannetti…

Sıradaki içerik:

20 Yaş Dişi Ağrısı Zannetti…

Sağlık Turizmi Ajansı Geliyor!

avatar

Dt. Merve Hakan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Türkiye sağlık turizminden gelen gelirini artırmak için düğmeye bastı.Sağlık turizminden yılda gelen 2.5 milyar dolarlık gelirini artırmak için yeni bir çalışma başlatan Ekonomi ve Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi Ajansı kuracak.
Ajans ülkemizdeki hasta turizminin geliştirilmesi için lokomotif görev üstlenecek. Çalışmaları tamamlanmak üzere olan ajansın faaliyetleri Sağlık Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı birlikte yürütecek. Ajans kurulum çalışmaları ve faaliyet alanlarında yapacaklarına ilişkin detay çalışmaları yetkililer tarafından sürdürülüyor. Önümüzdeki günlerde ajansın kurulumuna ilişkin detaylı bilgiler kamuoyu ile paylaşılacak.

Gelirin Artması Hedefleniyor
Ajans ile yılllık 2.5 milyar dolar olan sağlık turizmi gelirlerinin daha da arttırılması hedefleniyor. Öte yandan Türkiye’de faaliyet gösteren bir sigorta şirketi yurtdışındaki hastaların tedavilerinin Türkiye’de yapılması koşuluyla, yurtdışında sağlık sigortası satmak için Hazine Müsteşarlığı’na başvurdu. Girişim sağlık turizmini teşvik edecek bir uygulama olarak görülüyor.

Yeni Teşvikler İstendi
Ülkemizde yabancı hastaların Türkiye’de tedavi edilmesi için bir çok teşvik bulunuyor. Gidiş dönüş olarak toplamı bin doları geçmemek kaydıyla uçak biletinin yarısı devlet teşvikinden yararlanıyor. Sektör temsilcileri, Hazine Müsteşarlığı yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde yeni teşvikler istedi. Özellikle maliyeti yüksek olan ve yanında refakatçi olması gereken tedaviler için sektör temsilcileri hastaların yanında kalacak refakatçi için de destek verilmesi önerisini dile getirdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli