Güncelleme tarihi: 27.07.2017 12:03
Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneer Uygulama Eğitimi

Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip. Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip. Prof. Dr. Aslıhan Üşümez tarafından verilen eğitim, bu konuda ihtiyacınız olan bilgi ve beceriyi size kazandırmak üzere tasarlandı. Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez’e, eğitim esnasında ve uygulamalarda Dr. Esad Güven eşlik ediyor. Birçok sorunun cevabı anlatılıyor, katılımcılara yeni ufuklar açılıyor. Bu eğitim esnasında, iki gün boyunca, lamina veneerler hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorma ve cevabını alma fırsatı yakalayacaksınız.
FANTOM LABORATUARINDA UYGULAMA VESTA’nın yıllardan beri başarıyla düzenlediği, katılımcı memnuniyeti çok yüksek eğitimlerinden biri olan Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneerler Kursu, artık fantom laboratuarlarında gerçekleştiriliyor. Katılımcı hekimler, gerçek hasta deneyimine yakın yöntemlerle, fantom modeller üzerinde bizzat preparasyon yapıyor, geçicileri hazırlıyor, ölçü alıyor ve üretilen veneerleri, kendi modelleri üzerinde simante ediyor. Diş kesimi, ölçü alımı ve laminaların yapıştırılmasını da kapsayan uygulama bölümünde, özel hazırlanmış modeller üzerinde birebir çalışarak, porselen lamina veneerlerin gülüş tasarımında kullanımı hakkında püf noktaları öğrenecek ve merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulacaksınız.

GELENEKSEL VE DİJİTAL ÖLÇÜ YÖNTEMLERİ Eğitim kapsamında geleneksel yöntemlere alternatif olarak geliştirilen dijital ölçü alma yöntemleri konusu da katılımcı meslektaşlarımızla detaylı şekilde paylaşıyor. Her iki yöntemin de farkları, avantajları, dezavantajları tarafsız bir bakış açısıyla incelenerek, vaka sunumları eşliğinde anlatılıyor. Eğitimin birinci günü teorisi anlatılan ve uygulama şekli eğitmen tarafından demo olarak sunulan dijital ölçü yöntemini, dileyen hekimler, ikinci gün öğleden sonra bizzat uygulama fırsatı da bulacaklar.

HASTA ÜZERİNDE MOCK-UP UYGULAMASI Bilindiği gibi ülkemizde pek az hekim kliniğinde “mock-up” yöntemi kullanmaktadır. Bu eksikliği giderme amacıyla, eğitimin ikinci günü, Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, önceden belirlemiş olduğu bir vaka üzerinde mock-up hazırlığının nasıl yapıldığını canlı olarak katılımcılara gösteriyor. Kursiyerler, bir yandan hasta üzerindeki canlı uygulamayı ve mock-up hazırlığını izlerken, bir yandan da merak ettikleri soruları eğiitmenlere yönelterek cevaplarını alıyor.

KAYIT ÜCRETLERİ İlk 10 Kayıt İçin: 1.500 TL 11. Kayıttan İtibaren: 1.650 TL 2 günlük teorik ve pratik eğitim; malzeme, cihaz ve dokümanları; çay kahve servisi, öğle yemeği fiyata dahildir. Katılım sonunda sertifika verilecektir. Eğitim kontenjanı 20 kişiyle sınırlıdır. Fiyatlara KDV dahildir.

BİLGİ & KAYIT Kurs katılımı hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için VESTA | Vestiyer Akademi’den İlhan Köse ile irtibat kurabilirsiniz: 0212 481 02 20 - 0555 518 87 27 / ilhan.kose@vyg.com.tr